Česko - Krajina príbehov

Partnerské požičovne obytných vozidiel s prístupom do Programu Czech & Slovak Discovery

 

Vstup do katalógu

Prečo katalóg CZ Discovery?

 1. 1.

  Využite bezplatné parkovacie miesta, nepretržite aktualizované, prístupné aj vo verzii pre mobilné telefóny. Naplánujte si zážitkový okruh, objavujte UNESCO pamiatky a prírodné jedinečnosti zo zázemia farmára, vinára alebo vidieckého hostinca. Spoznávajte regióny, ktoré sú tak blízko a stále nepoznané. Napríklad prekrásne zámky či termálne kúpele a večer pravé České pivo z mini pivovaru.

 2. 2.

  Degustuj České pivo v krajine, kde tvorí kultúru a dejiny. Prvá zmienka o výrobe piva v Čechách sa datuje k roku 993, keď bol vysvätený za druhého českého biskupa Vojtech. Už vtedy vyrábali miestni benediktíni pivo. Ale bol to on sám, kto varenie piva zakázal. Zákaz bol zrušený až rozhodnutím pápeža Inocencia lV., ktorý kráľ Václav I. (1230 – 1253) vyprosil pre svojich „bohabojných a pivo milujúcich poddaných. České pivo má nezameniteľnú chuť a varí sa vo viac ako 130 minipivovaroch a 48 veľkých pivovaroch.

 3. 3.

  Ochutnaj špecifiká a jedinečnosť Českej kuchyne. Nezastupiteľnú úlohu v nej hrajú omáčky, často veľmi hutné a výživné s použitím smotany. Ako základ sa používa bešamel, niekedy je miesto nej na zahustenie použitá zápražka. Tradičné omáčky: kôprová, hubová, paradajková, smotanová, sviečková, s paprikou. Ako príloha k mäsu sa v českej kuchyni používa rôzne tepelne upravená kapusta a špecialitou sú knedle , ktoré sa pripravujú najčastejšie z obilnej múky s pridaním krájaného pečiva (houskové knedle), alebo (zemiakové knedle) z uvarených zemiakov, múky a krupice.

 4. 4.

  Podporuj trvalo udržateľný rozvoj a spätosť s prírodou - usilujeme sa o rozvoj turizmu v medziach kapacity ekosystémov, pri zachovaní prírodných hodnôt a biologickej rozmanitosti pre súčasné a budúce generácie. Snažíme sa objavovať nepoznané a pritom tak blízke regióny.

 5. 5.

  Nakupuj vždy čerstvé - Predaj z dvora - sme presvedčení, že predaj potravín z dvora a priamy kontakt spotrebiteľa s výrobcom – farmárom je základom trvalo udržateľného poľnohospodárstva. Iba regionálne produkty dokážu byť plné chuti a poskytujú naplno spätosť s tradíciou a osvedčenými postupmi.

 6. 6.

  Uži si BIO potraviny a ekologické poľnohospodárstvo s chuťou vidieka - dramatický rozvoj spoločnosti, zvyšovanie vplyvu človeka na životné prostredie stavia civilizáciu pred zásadné rozhodnutia, ako ďalej? Vážime si prácu ekologického farmára a chceme ho v jeho práci podporovať.

Ukážka z katalógu

Nájdi čo ťa zaujíma, stiahni si prezentácie turistických zaujímavostí

UNESCO, hrady, jaskyne, skanzeny, turistika, wellnes, kúpele, hory, stredoveké mestá ....

Vstup do katalógu

Ako funguje katalóg?

 1. 1. Registruj

  Zaregistrujte sa a kúpte si prístup k databáze bezplatného parkovania u hostiteľov, ktorá je neustále aktualizovaná a prístupná aj vo verzii pre mobilné telefóny.

 2. 2. naplánuj

  Podľa vlastnej chuti a nálady si naplánujte zastávky u hostiteľa, vytvorte si vlastný plán cesty dopredu alebo sa nechajte viesť osudom.

 3. 3. zaparkuj

  Bezplatne zaparkujte, zoznámte sa s hostiteľom a informujte sa o jeho ponuke. Urobte si výlet v okolí, spoznávajte región.

 4. 4. ochutnaj

  Ochutnajte špeciality, degustujte, relaxujte a naplno si užívajte pohostinnosť.

Spolupracujeme s:

    

Často kladené otázky

Aktuálny cenník pre Čechy www.ceskedalnice.cz a Slovensko www.ndsas.sk

Za použitie diaľnic a rýchlostných ciest sa platí. Ak ich chceme použiť, musíme si zakúpiť príslušnú diaľničnú známku, ktorá je v predaji na hraničných priechodoch, poštách a čerpacích staniciach. Pre vozidlá do 3,5 t sú v ponuke známky s týždňovou, mesačnou a ročnou platnosťou.
Na Slovensku tieto diaľničné známky platia od 1. 1. 2012 aj pre vozidlá kategórie M1 napr. obytné vozidlá bez ohľadu na ich hmotnosť.

V Českej republike bez ohľadu na kategóriu platí mýto každé vozidlo nad 3,5 t. Viac na www.mytocz.cz

Jedným z dôvodov je to, že neposkytuje ubytovacie služby a nie je vybavený obdobne ako kemping. Hlavne však váš hostiteľ je predovšetkým hrdý producent regionálnych špecialít, ktoré ponúka verejnosti. Čím viac návštevníkov má, tým lepšie sa šíri povedomie o jeho práci a myšlienke o trvalo udržateľnej produkcii potravín.

Jedným z dôvodov je to, aby hostiteľ vedel, že ste hosť a člen Programu Discovery. Aby vedel, kto sa pohybuje na jeho pozemku. A samozrejme, keď prídete k priateľom na návštevu, privítate sa jednoduchým ahoj alebo dobrý deň pri príchode a dovidenia, keď odchádzate. Pri tejto príležitosti sa môžete informovať na veci, ktoré vás zaujímajú.

Ako základná identifikácia slúži Karta člena Programu Discovery viditeľne umiestnená za sklom obytného vozidla. Hostiteľ vás môže požiadať aj o jej predloženie, preto ju majte vždy vo vozidle.

Na väčšine miest pravdepodobne nie. V súčasnej dobe asi jedna tretina našich hostiteľov môže čiastočne uspokojiť vaše potreby čerstvej vody alebo vyprázdnenia odpadových nádrží. Je potrebné sa informovať na mieste. Nezabudnite, vaši hostitelia nie sú kempy a táboriská, ale v mnohých prípadoch pracujú na farmách.

Opäť platí, že hostitelia nie sú kempy a táboriská, nemajú recepciu a nemôžu počas dňa vybavovať prichádzajúce hovory od hostí. Aj keď majú záujem pozvať hostí a pochváliť sa svojou produkciou, ale musia pracovať bez prekážok ako obvykle celý deň. Niektorí hostitelia vyžadujú o príchode SMS info vopred, čo je jasne uvedené v katalógu u každého hostiteľa.

Niekoľko hostiteľov v katalógu uvádza SMS info pred príchodom, to neznamená, že je povinný odpovedať, ak mu to pracovná vyťaženosť neumožňuje. Vo väčšine prípadov však nebudete vedieť, či tam je priestor, kým hostiteľa nenavštívite. Ale je veľmi nepravdepodobné, že hostiteľ nebude vedieť nájsť miesto aj pre vás. Tiež prosíme, rešpektujte, ak hostiteľ nebude môcť na krátku dobu prijímať hostí, môže to byť z pracovných či zdravotných dôvodov, čo je na farmách nepredvídateľné.

V súčasnej dobe väčšina hostiteľov prijíma aj hostí so psom. Niektorí, ktorí toto neumožňujú, to uvádzajú v katalógu. Doporučujeme však v každom prípade psa mimo obytného vozidla držať na vodítku, kým vám hostiteľ výslovne neumožní voľný pohyb vášho psa na pozemku. Rešpektujte tiež obmedzenia pohybu psov v stavbách hostiteľa (napríklad potravinárska výroba, kuchyňa atď.).

Najlepšie je predpokladať, že nemajú pre hostí žiadne toalety. GASTRO a RELAX hostiteľ má k dispozícii toalety v čase otváracích hodín zariadenia.

Vstup do katalógu